Sonteknoloji

06 Ağu, 2008

Aynı resimleri silerek bilgisayarınızda yer açın!

Yazar: emraydn12 | Kategori: Kullanışlı Programlar

Bilgisayarınızda aynı resimlerden birden çok adet bulunabileceğini düşünüyorsunuz veya eski harddiskinizi yeni bilgisayarınıza yüklediniz, yeni, eski bütün resimler karıştı. Aynı resimden aynı isimde veya farklı isimlerde birden çok adet bulduğu anda bunları karşınıza getiren, silmenize ve bilgisayarınızda yer açmanıza yarayan bir program var: Dup Detector. Program bunu resim dosyalarının piksellerini karşılaştırarak yapıyor, dolayısıyla silme işlemini gerçekleştirebilmek için aynı resimlerin aynı adlara sahip olması gerekmiyor.

Programın kullanımına gelince;

1. Önce Get data kısmından Build‘a tıklayıp bir datafile (resim bilgi dosyası) oluşturuyorsunuz.

2. Daha sonra Find dups sekmesinden resim çiftlerini buluyorsunuz.

3. Ardından aynı resimleri görmek ve silmek için de View dups sekmesine geliyorsunuz. Eğer resimleri silmek isterseniz altlarında yazan Delete Image File 1 veya Delete Image File 2 düğmelerine basabilirsiniz.

Programı indirmek için tıklayın…


"Aynı resimleri silerek bilgisayarınızda yer açın!" için 1 yorum

Yorum Formu

Sponsordan

Sponsorlar

Sonteknoloji Hakkında

Sonteknoloji.org bir kullanışlı dökümanlar sitesidir. Genellikle kullanımı ücretsiz olan programları önerir. Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivative Works 3.0 Unported lisansı ile korunmaktadır. Daha fazla bilgi için Hakkında sayfasını ziyaret edin.