2018 Nissan Qashqai incelemesi [1.2 litre benzinli]

Otomobil 27 Mart 2018 - 7:36 93 KEZ OKUNDU 0 YORUM YAPILDI

2018 Nissan Qashqai incelemesi [1.2 litre benzinli]

İstanbul’un yoğun trafiğinde uzun mesafeler kat ettiğimiz 1.2 litre benzinli motorun merak edilen sürüş dinamikleri elden geçirilen tüm noktalarla birlikte test yazımızda.

Geçtiğimiz mart ayında kapılarını açan Cenevre Otomobil Fuarı‘nda tanıtımı gerçekleştirilen Qashqai, ekim ayının ilk yarısı içerinde Türkiye’ye giriş yaptı. Nissan’ın da sık sık vurguladığı “lider” kimliğini sürdürme işiyse her zaman söylediği gibi ilk sıraları elde etmek kadar zor. Büyük güç büyük sorumluluk gerektirir sözünde kullanıcıların her geçen gün farklılaşan isteklerine cevap vermek durumunda olan Qashqai’nin bugün baktığımızda adedi onu geçen rakibi bulunuyor. Hal böyle olunca Nissan için elde edilen bu başarıyı korumak da fazlasıyla önemli. Şu aşamada Qashqai nezninde sorulması gereken soruysa karşısında gerçekten tahtına göz dikmiş rakiplerine ne derece cevap verebileceği üzerine olmalı. Türkiye’de oldukça zengin donanım seçeneğiyle satın alınabilen aracı test için radarımıza aldığımızda hem bu soruların cevabını almak hem de 1.2 litrelik benzinli motorun beklentileri ne derece karşılayabildiğini öğrenmek için yola çıktık. Geçirdiğimiz dört günün ardındansa elimizde altı çizilmesi gereken noktalar belirdi.

2018 Nissan Qashqai8.5/10Ozan ÖĞRETMENOĞLUGİRİŞ YANSIMANIN HİSSETTİREN ETKİSİ “CENNETİN” DOKUNULMAYAN PARÇALARI NE KADAR KULLANIRSIN? MANUEL’DE DEVAM ETSEK DAHA İYİ OLUR FIRTINA ÖNCESİ SESSİZLİK DETAYLAR TEKNİK ÖZELLİKLER VE PUANLAMABU KONULAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Mazda CX-5 incelemesi

Gerek tasarımı gerekse sahip olduğu teknolojik donanımıyla sınıfının en önemli modellerinden birisi olan...

2017 Citroen C3 incelemesi [Otomatik]

Ortaya koyduğu karakterle sınıfındaki tüm modellerden ayrılmayı başaran Citroen C3’ün ikinci aşamada Tür...

Hyundai IONIQ Hybrid incelemesi

Tüketim değerleriyle ezber bozan Hyundai IONIQ Hybrid, uzun bir test programının ardınd...

FIAT 500L Cross Plus incelemesi

Dünya prömiyeri geçtiğimiz mayıs ayında gerçekleştirilen FIAT 500L ail...

BU YAZIYA YORUM YAP