2018 Volkswagen Polo incelemesi [1.0 litre TSI – DSG]

Otomobil 15 Mayıs 2018 - 20:20 61 KEZ OKUNDU 0 YORUM YAPILDI

2018 Volkswagen Polo incelemesi [1.0 litre TSI – DSG]

70’li yılların ortalarından itibaren başlayan macerasında artık altıncı jenerasyonuyla yollarda olan Volkswagen Polo, 2018 model yılıyla hatırı sayılır değişimler geçirdi. Üç günlük süre zarfı boyunca test konuğumuz olan bu yeni oyuncuyla ilgili anlatılacak pek çok şey var.

SUV, Crossover ve Pickup. Son yıllarda “elektrikli otomobil” ile birlikte en çok duyduğumuz kelimeler arasında bu üçünün olduğuna hiç şüphe yok. Kullanıcıların yerden biraz daha yükselmiş modellere yönelmesi, belki de çoğumuzun şehir hayatından kaçma ve yola koyulma isteğinin dikkate alınması gereken sonuçlarından. Hal böyle olunca da inanılmaz bir talep patlaması gören bu sınıflarda her geçen gün yeni bir model karşımıza çıkıyor. Bir koltukta iki karpuz taşınmayacağını bize öğreten deneyimlerimiz, bu sürecin ilk başlarından itibaren beraberinde bazı kıyımları da getireceğini hissettirmişti. Nitekim şu anda önümüzdeki tabloya baktığımız zaman coupe ve sedan modellerin eski ihtişamlı günleri aradığını görüyoruz. Bu ilgi ve değişen dengeler karşısında istikrarı korumayı başaran temel taşlardan birisi ise hiç şüphesiz B sınıfının oyuncuları. Üreticilerin birbirlerine karşı attığı hamlelerin yanına kullanıcı beklentilerini eklediğimizde artık bu sınıfta da işlerin çok değiştiğini görüyoruz. Bunun en temel örneklerinden bir tanesi de yaklaşık üç gün boyunca test konuğumuz olan altıncı jenerasyon Volkswagen Polo. Ebatları ve iç dünyasında kazandığı detaylarla yeni jenerasyonun da üzerinde, Golf gibi hissettirecek noktaya gelmiş bir Polo ile karşı karşıya olduğumuzu ilk adımdan itibaren belirtelim. İşin içerisine teknolojik asistanlar da girdiği zaman tüm zamanların en yenilikçi modelinin de ortaya çıkması kaçınılmaz bir sonuç. Tabi ki her güzel şeyin bir bedeli var be tahmin edebileceğiniz üzere bu bedel Türkiye’de “biraz” can yakan seviyelerde. Polo ile olan yolculuğumuzu bitirdiğimizde ise geriye tek bir soru kalmıştı.

Volkswagen Polo8.5/10Ozan ÖĞRETMENOĞLUGİRİŞ DAHA OTURAKLI TASARIM ASIL ANAHTAR İÇERİDE SÜRÜŞ DİNAMİKLERİ BİR ADIM YAKIN, İKİ ADIM DAHA YAKIN DETAYLAR TEKNİK ÖZELLİKLER VE PUANLAMABU KONULAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kia Sportage, dizel-hibrid versiyona kavuşuyor

 Kia, ürün gamını elektriklendirme planlarını gerçeğe dönüştürmeye ilk olarak yeni bi...

Çift motorlu Tesla Model 3 gelecek hafta siparişe açılıyor

Tesla, kitlesel pazara yönelik ilk elektrikli otomobili olan Model 3 için sayısız sip...

Mercedes-AMG, 805 bg’lik hibrid V8’in üretileceğini açıkladı

Mercedes-AMG, CLS, E-Serisi Coupe ve Cabrio...

İnsan vs. makine: DevBot sürücüsüz yarış aracı profesyonel driftçiye karşı

Bazı üzücü kazalar yaşansa da, sürücüsüz araç teknolojilerinin gelişimi hız kesmeden ...

BU YAZIYA YORUM YAP