Açık Kaynaklı Yazılım Uygulamaları

Genel 01 Haziran 2018 - 8:30 114 KEZ OKUNDU 0 YORUM YAPILDI

Açık Kaynaklı Yazılım Uygulamaları

Açık Kaynaklı Yazılım Uygulamaları

 

Şirketler ve geliştiriciler tarafından bir web uygulaması olarak geliştirilen yazılımlar, iyi tanımlanmış, olgun endüstri standartları ve en iyi uygulamaları takip eder. Ayrıca, geniş bir kullanıcı ve geliştirici tabanı ve kullanıcıları nedeniyle, yardımcı ve kaynaklar her zaman İnternet’te bir tık uzağındadır. Bu, daha düşük bakım ve güncelleme maliyetleri gerektirir ve eski web uygulamasının daha yeni yazılım sürümleriyle uyumlu olmasını sağlar.

 

Sadece web uygulamalarının (hazır kütüphaneler kullanarak) geliştirilmesine yardımcı olmakla kalmayıp aynı zamanda geliştirme maliyetini azaltmaya yardımcı olan pek çok açık yazılım geliştirme aracı, çerçevesi ve kaynağı mevcuttur. Talepler doğrultusunda geliştirilecek olan yazılım uygulamaları güncelleme ve bakım konusunda da düşük maliyetli olacaktır.

 

Web Uygulamalarında Güvenlik

 

Tasarım gereği, web uygulama yazılımı bir Sunucu üzerinde erişmesi gereken veri ile birlikte çalışır. Bu, web uygulaması tarafından erişilmesi gereken tüm verilerin merkezi bir yerde depolandığından ve herhangi bir güvenlik ihlalinin tüm verilerin ele geçirildiği anlamına geleceğinden, bu bir güvenlik riski olarak görülebilir. Bu, her türlü web tasarım yazılımı için geçerlidir, yani, özel web uygulamalarının yanı sıra bulutta çalışan hazır web uygulamaları için de geçerlidir. Müşteriler için tasarlanan web yazılım geliştirme konusunda engin tecrübeye sahip Codex güvenlikten ödün vermeden hızlı, güvenilir ve kullanımı kolay web uygulamaları geliştirmektedir.

 

Hızlı Bağlantı ve Veriye Ulaşılabilirlik

 

Bir web tasarım yazılımı için tüm veri ve iş işleme mantığı bir sunucuda depolandığından, tüm kullanıcılara istemcilerin, sunucuya erişmek için internet bağlantısına sahip olmaları gerekir. İstemci ve sunucu arasında bağlantı yoksa web uygulaması kullanılamaz hale gelir. Bu nedenle, web uygulama yazılımı, istemcilerin sürekli İnternet erişiminin olmadığı durumlarda kullanılamaz.

 

Tarayıcı Uyumluluğu

 

Tüm web uygulama yazılımlarına bir web tarayıcısı (istemci) kullanılarak erişildiği için, web uygulaması geliştirme şirketi ve geliştiricileri, web uygulamasının tüm modern / popüler web tarayıcıları ile uyumlu olmasını sağlamalıdır. Web uygulama geliştirme uzmanları her zaman farklı tarayıcıların farklı işlevleri ve özellikleri desteklemesindeki ince farkları dikkate alır. Bu doğru yapılmazsa, web uygulama yazılımına farklı web tarayıcıları aracılığıyla erişen kullanıcılar, bazı özelliklerinin ve işlevlerinin kullanılmasında zorluklarla karşılaşabilir.

 


ETİKETLER:

BU KONULAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Black Desert Diyarı Denizlerin Altından Gelen Canavarla Sarsılıyor!

Black Desert Diyarı Denizlerin Altından Gelen Canavarla Sarsılıyor! Margoria'nı...

24 TV yayın akışı

24 TV yayın akışı   Haber kanalı 24 TV’nin 16-23 Temmuz 201...

Mekânları Aşan İngilizce Eğitimi

Mekânları Aşan İngilizce Eğitimi Teknolojiyi en üstün seviyede kullanan

İş Ayakkabılarının Sektörlere Göre Değişimi

İş Ayakkabılarının Sektörlere Göre Değişimi İş ayakkabıları farklı sektör ve farklı ku...

BU YAZIYA YORUM YAP