Android ve iOS İçin En İyi ve Ücretsiz 5 RAW Kamera Uygulaması

Android 15 Mayıs 2018 - 20:07 52 KEZ OKUNDU 0 YORUM YAPILDI

Android ve iOS İçin En İyi ve Ücretsiz 5 RAW Kamera Uygulaması
Akıllı telefonunun donanım sınırlarını zorlayacak fotoğraflar çekmek ve düzenlemek isteyenler için 5 uygulamalık bir liste hazırladık.

Her ne kadar akıllı telefonların kamera donanımları, performanslarını en çok etkileyen faktör olsa da, daha sağlam uygulamalarla kameranızdan çok daha fazla verim almanız mümkün. Bununla birlikte çektiğiniz fotoğraflarda çeşitli düzeltmeler ve değişiklikler de yapmak isteyeceksinizdir.

Biz de bugün sizler için hem kameranızdan alacağınız verimi maksimuma çıkaracak, hem de çektiğiniz fotoğraflar üzerinde oynamalar yapabileceğiniz uygulamaları derledik. Uygulamaların tamamı ücretsiz ve JPEG gibi sıkıştırılmış bir formatın aksine, bütün fotoğraflarınızı ham haliyle, .raw formatında alabilirsiniz. Vakit kaybetmeden listemize geçelim.

Adobe Lightroom CC

Fotoğraf, ses ve video düzenleme denince dünyadaki herkesin aklına gelen şirket olan Adobe, burada da büyüsünü devam ettiriyor. Adobe Cloud aracılığı ile telefonda başladığınız bir düzeneleme işlemine, eş zamanlı olarak bilgisayarda da devam edebiliyorsunuz. Onlarca farklı efekt ve düzenleme seçeneği de cabası.

Adobe Photoshop LightroomİNDİR Adobe Photoshop LightroomİNDİR

VSCO

Başlarda fotoğraflarınıza çeşitli film efektleri ekleyebileceğiniz minik bir programken, zaman içerisinde sürekli büynesine yeni özellikler katan ve gelişen VSCO, bugünlerde komple bir kamera ve edit uygulamasına dönüştü. Çeşitli premium özelliklerine erişmek içinse, benzerlerine göre oldukça düşük bir ücret (senelik $20) ödemeniz gerekiyor.

VSCO CamİNDİR VSCOİNDİR

Snapseed

Google, 6 sene önce Snapseed’i satın aldığında, herkes uygulama için hiç de iyi bir karar verilmediğini ve uygulamanın sonu olacağını düşünüyordu. Buna karşın uygulama 6 senede günden güne gelişmeye devam etti. Uygulamanın içerisinde yer alan hiçbir özellik için ücret talep edilmiyor ve RAW olarak çıkış alabiliyorsunuz.

SnapseedİNDİR SnapseedİNDİR

RAW Power

RAW Power, hem iPhone hem de iPad’inizde profesyonel düzenlemeler yapabileceğiniz bir yazılım. Sadece efektleriyle değil, fotoğraflar üzerinde yapabileceğiniz ince dokunuşlarla yapabilecekleriniz sadece hayal gücünüzle sınırlı diyebiliriz.

RAW PowerİNDİR

MuseCam

Listemizin görsel ve kullanım açısından bana göre en kullanıcı dostu uygulaması diyebiliriz. iOS kullanıcılarına ücretsiz olarak sunulan MuseCam sayesinde hem kendi efektlerinizi oluşturabilir, hem de oluşturulmuş farklı efektleri indirebilirsiniz.

MuseCamİNDİR Kaynak : https://www.digitaltrends.com/mobile/best-raw-camera-apps-android-ios/


ETİKETLER:

BU KONULAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Telefonunuzdaki sorunları anlayan uygulama!

Akıllı telefon endüstrisindeki teknoloji liderlerinden biri olan Huawei ise, tüketicile...

En popüler yüz değiştirme uygulamaları

Face Swap Live Adından da anlayabileceğiniz gibi bu uygulamanın en büyük avantajı yüz değiştirm...

İnternetsiz WhatsApp nasıl kullanılır? İnternetsiz WhatsApp rehberi!

Android yüklü cihazınızdan Ayarlar > Bağlantılar > Mobil Ağlar kategorisini seçin. Bazı Android cihazlarda ...

Netflix kullanıcılarına “Oh be!” dedirtecek özellik!

Yani bundan böyle ihtiyacınız olmayan dosyaları tek tek silmenize gerek yok. İzlediğini...

BU YAZIYA YORUM YAP