Apple Watch rakibi yeni Fitbit Versa!

Teknoloji Haberleri 13 Mart 2018 - 17:05 21 KEZ OKUNDU 0 YORUM YAPILDI

Apple Watch rakibi yeni Fitbit Versa!

Fitbit Ionic modelinin üzerinden geçen 1,5 yıl sonrasında sonunda Fitbit Versa özellikleri ve tasarımı ile dikkat çekmeyi başarıyor. Hem de yeni model Ionic’in 300 dolar fiyat etiketiyle kıyaslandığında daha uygun. Versa, 199 dolar fiyatla piyasaya çıkıyor.

Fitbit Versa

1.34 inç ekranlı yuvarlatılmış köşelere sahip kare tasarımlı ürünün, piyasadaki en hafif metal akıllı saat olduğunun altı çiziliyor. Bu anlamda 38 mm Apple Watch ile kıyaslandığında ekran küçük. Gümüş, grafit ve roze altın renk seçenekleri sunulan ürünün ayrıca 30 dolar daha pahalı olan iki adet Special Edition modeli de bulunuyor. Deri ve metal örgü kayışları ile özel yapım Versa’lar kendilerini diğerlerinden ayırmayı başarıyor. Yeni modelde NFC çipinin yanı sıra, standart silikon kayış ile birlikte şık dokuma bantları da kullanıcıların beğenisine sunuluyor. Tabii ki farklı kayış ve bant seçeneklerini de istediğiniz zaman satın almanız mümkün.

Fitbit daha çok kadın müşteri çekmek için bazı özellikler sunmayı da ihmal etmemiş. Markanın tüketicilerinin yüzde 60’ının erkek olduğunu da not olarak düşelim. Kadın sağlığı takibi özelliği ile kadınların özel günlerini ve semptomlarını kaydetmesine ve ovülasyon takibi ile döngü içerisindeki uyarıları takip etmelerine yardımcı olunuyor. Öte yandan bu özelliğin yaz aylarında sunulacağı, Ionic sahiplerineyse özellik için firmware güncellemesi sağlanacağı belirtiliyor.

50 metre suya dayanıklılık, 7/24 kalp ritmi takibi, 4 günün üzerinde pil ömrü, 2.5 GB depolama alanı ve Fitbit OS ürünün diğer detayları arasında.

Fitbit Versa çıkış tarihi olaraksa Nisan ayı veriliyor.

:: Fitbit’in yeni akıllı saatini beğendiniz mi?BU KONULAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Google Files Go uygulaması yayınlandı!

Google’ın yeni dosya yöneticisi uygulaması hafifletilmiş yapısı ile Go Edition platformu için hazırlanmı...

Apple, iPhone X’te yaptığı hatayı tekrarlamayacak!

Küçük bir kıyaslama yapmak gerekirse, deneme üretimine geçtiğimiz yıl Temmuz ayında başlanmıştı. Apple n...

Galaxy Note 9 için ilk somut kanıt!

Ekranda parmak izi okuyucu sunması beklenen Galaxy Note 9, beklenenden daha erken tanıtılacak! Yazılım çalı...

NVIDIA G-Sync HDR monitörler geliyor!

İlk başta 2017 sonunda piyasaya çıkması planlanan monitörlerin çıkışı 2018 yılının ilk çeyreğine ertelen...

BU YAZIYA YORUM YAP