Dizel geri mi dönüyor?

Teknoloji Haberleri 30 Mayıs 2018 - 8:49 25 KEZ OKUNDU 0 YORUM YAPILDI

Dizel geri mi dönüyor?
Elon Musk’tan Türkiye’ye Tesla ve kebap sürprizi

Tesla’nın kurucusu ve CEO’su Ekon Musk, Türkiye hakkında iletilen sorulara, Twitter üzerinden cevap verdi. Tesla, Türkiye’nin her yerinde şarj olacak ve Elon kebap yiyecek.

Steven Young’ın “Diesel is back” açıklamasının, fosil yakıtların doğaya verdiği zararı minimuma indirmek ve kullanım süresini uzatmak konusunda nasıl bir karşılık bulacağı da merak konusu.

Devrim niteliğinde olduğu belirtilen bu iyileştirmenin, otomobil üreticilerine çok fazla bir maliyetinin olmadığı ve hızlı bir şekilde üretime dahil edilebileceği de açıklandı.

Geliştirme ile beraber karbon salınımında, sürücünün aracı kullanma şekli de önemsiz hale geldi. Şu anda kullanılan otomobillerde agresif kullanımda karbon salınımı, daha da artıyor.

Bosch Türkiye’nin bir teknoloji şirketi olarak farklı alanlarda çok önemli buluşlarla günlük hayatımızın içinde olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Gündemden düşmeyen yerli otomobiller konusunda da Türkiye ile birlikte çalışmak için adım atacaklarını ve tüm teknolojileri paylaşacaklarını belirttiler.

60 otomobil üreticisi ile beraber çalışan Bosch, akıllı asistan konusunda da Google, Amazon ve Apple gibi markalarla, açık platformlar üzerinden birlikte geleceğin sürücüsüz otomobillerini geliştirebileceklerini de belirtti.

Firma, Türkiye’de 4 Ar-Ge merkezi, 700 mühendis ve 200 milyon TL yatırımla, 9 milyar TL ihracat gerçekleştirerek ekonomimize büyük katkı sağlıyor. Firmanın ülkemizde gerçekleştirdiği ciro, 2016’ya göre %32 artarak 15,5 milyar TL’ye ulaşmış durumda.BU KONULAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Galaxy J5 (2017) Android 8.1 güncellemesi alacak mı?

Android platformunun en iddialı oyuncularından olan Samsung, güncellemeler söz konusu olduğunda iddiasın...

En çok elektrikli otomobil hangi ülkede satılıyor?

Uluslararası Enerji Ajansı tarafından yayınlanan rapora göre, elektrikli otomobil satış...

Galaxy Note 9 biraz gecikecek! Peki, neden?

Bu sorunu çözmek için Samsung’un mühendisleri ile masaya oturan Lee Jan-Yong’un, Galaxy Note 9’un

OnePlus 6 kolayca kandırıldı!

Twitter kullanıcısı @rikvduijn tarafından OnePlus 6 yüz tanıma...

BU YAZIYA YORUM YAP