Facebook Hikayeler için 3 büyük yenilik!

Teknoloji Haberleri 16 Mayıs 2018 - 15:08 57 KEZ OKUNDU 0 YORUM YAPILDI

Facebook Hikayeler için 3 büyük yenilik!

Arşiv için Instagram Hikayeler öne çıkan özelliğinin Facebook hali diyebiliriz. Paylaşmış olduğunuz klipler otomatik olarak size özel şekilde kaydediliyor ve süreleri dolduğunda bunları Haber Akışı içerisinde tekrar paylaşmanız sağlanıyor.

Bir diğer yenilik olarak Facebook Hikayeler kullanıcıları, Facebook Kamera üzerinden kliplerini doğrudan sosyal ağa kaydedebilecek. Bunları telefonunuza kaydetmeme zorunluluğu ile cihazınızın depolama alanından tasarruf etmeniz de mümkün olacak. Facebook Kamera’ya kaydet özelliği hikaye oluşturma arayüzünde özel bir sekme açacak. Buradan depolanan görüntülere erişme ve gönderme olanağına sahip olacaksınız. Ayrıca, profilinizin Fotoğraflar bölümünde bir Kaydedilenler sekmesi de göreceksiniz.

Ek olarak, yazmak istemeyen veya ana dilinde olmayan bir klavye sahibi olanlar ise hikayelere eklenecek olan sesli gönderiler özelliğini kullanabilecek. Bu özellik ise sesli mesajları renkli arka plan veya fotoğraf ile bir araya getiriyor. Bu fotoğrafları ister cihazınızda bulunanlardan ister Kaydedilenler galerisinden seçme seçeneğinin de sunulacağı belirtiliyor. Sesli gönderilere çıkartma, metin ve  doodle eklemek de tamamen keyfinize kalmış.

Facebook Hikayeler yöneticisi Connor Hayes, başta yavaş bağlantıya sahip olan tüm dünyadan insanlar için Hikayeler gönderme ve görüntüleme performans ve verimliliğinin oldukça önemli olduğunu bildiklerini ifade ediyor. Bu anlamda şirket tüm bağlantı türlerinde bu deneyimi geliştirmeyi öncelik olarak görüyor.

Facebook Gençlik Portalı duyuruldu!

Facebook Gençlik Portalı duyuruldu!

Facebook Gençlik Portalı duyuruldu. Şirket, sosyal medya platformunun ürün ve hizmetlerini emniyetli ve etkin bir biçimde kullanmak için, Genlik Portalı’nı devreye soktu.

İlk olarak Hindistan’da kullanıma sunulacak olan bu özellikler, daha sonra tüm dünyadaki Facebook kullanıcılarının hizmetinde olacak. İlk olarak bu ülkenin seçilmesinde ise 22 resmi ve 100’den fazla konuşulan dilin olması önemli rol oynamış durumda.BU KONULAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Black Desert Online Tüm Dünyadan 10 Milyon Maceracıyla Kutlamalara Devam Ediyor!

Black Desert Online Tüm Dünyadan 10 Milyon Maceracıyla Kutlamalara Devam Ediyor!  ...

Galaxy Note 9 basın görseli sızdırıldı!

Resmi tanıtım tarihininde yaklaşmasıyla her yeni güne yepyeni bir sızıntı ile başladığımız Galax...

OnePlus 6’nın DxOMark puanı açıklandı!

Teknolojik cihazların kameralarını detaylı bir şekilde inceleyerek değerlendiren DxOMark

MediaTek’in yeni işlemcisi: Helio A22 tanıtıldı!

MediaTek’e göre işlemci, rakiplerine kıyasla yüzde 30 daha güçlü ve grafik performansı ...

BU YAZIYA YORUM YAP