Instagram Hesabı Dondurma

Genel 07 Haziran 2018 - 10:46 7 KEZ OKUNDU 0 YORUM YAPILDI

Instagram Hesabı Dondurma

Instagram Hesabı Dondurma

 

Günümüzde teknolojinin gelişmesi ve yeni özelliklere sahip cihazların üretilmesi ile sosyal medya kullanımı da artmıştır. Çeşitli uygulamalar üzerinden sohbet etmek, fotoğraf ve video paylaşmak, durum güncelleyebilmek mümkündür. Son yıllarda en çok kullanılan uygulamalardan biri de Instagram ‘dır. Instagram uygulamasına bilgisayardan, mobil cihazlardan ve tabletlerden giriş sağlayabilmek mümkündür.

 

Hesabı Dondurmak Nedir?

 

Kullanıcılar belli dönemlerde sosyal medyada yer alan hesaplarını kullanmak istemezlerse bu hesapları dondurabilmektedir. Dondurma işlemi geçici bir süre için yapılır. Kullanıcıların paylaştıkları fotoğraf ve videolar silinmez. Hesap açıldığında profil, bırakıldığı şekli ile tekrar kullanılabilmektedir.

 

Instagram Hesabı

 

Her kullanıcı Instagram uygulamasına giriş yapabilmek için üyelik oluşturmak zorundadır. Üyelik oluşturulduktan sonra uygulamayı kullanabilmek mümkündür. Instagram hesabını geçici bir süre için kapatmak isteyen kullanıcılar, hesaplarını dondurabilmektedir. Fakat mobil cihazlarda yer alan uygulama üzerinden bu işlem gerçekleştirilememektedir. Instagram dondurma bilgileri erişimi için öncelikle Instagram’ın resmi web sitesine giriş sağlamak gerekmektedir. Ardından ayarlar bölümünde yer alan hesabımı geçici olarak kapat sekmesi tıklanmalıdır.

 

Instagram kullanıcılarına hesaplarını neden kapattıklarına dair bir soru sormaktadır. Kullanıcılar bu soruyu cevaplandırdıktan sonra şifrelerini tekrar girerek hesaplarını dondurabilmektedir. Instagram hesap dondurma notları arasında bilinmesi gereken, hesabın haftada sadece bir kez dondurulabilir olmasıdır. Kullanıcılar bu kurala dikkat ederek hesaplarını dondurmalıdır. Hesap dondurulduğunda, kullanıcının takip ettiği kişiler ve takip edilenler kullanıcının profilini görüntüleyemeyeceklerdir. Fakat hesap tekrar açıldığında takip eden ve takip edilen kişi sayısı bırakıldığı gibi kalmaktadır.

 


ETİKETLER:

BU KONULAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Açık Kaynaklı Yazılım Uygulamaları

Açık Kaynaklı Yazılım Uygulamaları   Şirketler ve geliştiriciler tarafından bir...

Japon devleri yeni batarya peşinde

Japonya'nın dört büyük firması Toyota, Nissan

“Patlayan iğneler” geliyor!

Alphabet'e ait bir marka olan Verily iddiay...

HMD Global, Hangi Nokia Cihazların Android P Güncellemesi Alacağını Duyurdu!

Android kullanıcılarının, cihazlarının en yeni Android güncellemesini alıp alama...

BU YAZIYA YORUM YAP