Kayıp Malezya uçağı için arama çalışmaları durduruldu!

Teknoloji Haberleri 30 Mayıs 2018 - 8:50 64 KEZ OKUNDU 0 YORUM YAPILDI

Kayıp Malezya uçağı için arama çalışmaları durduruldu!

Avustralya, Malezya ve Çin, 2017 yılının başlarında arama çalışmalarını durdurduğunu açıklamıştı. Ancak yakınlarını bulma umudunu hala taşıyan ailelerin baskısı ile Malezya hükümeti, ABD Houston merkezli Ocean Infinity adlı bir arama kurtarma şirketi ile anlaştığını açıklamıştı. Bu şirket sahip olduğu son teknoloji ve imkanlarla kayıp Malezya uçağı için arama faaliyetlerini devam ettirecekti.

Operasyon süresince, Ocean Infinity yüksek çözünürlüklü kameralar kullanarak 112.000 kilometre karelik bir okyanus tabanını aradı. 4 ay süren bu faaliyette su altı aramaları için bir dizi otonom araç kullanıldı. Bunların arasında, 6 kilometre derinlikte çalışıp HD görüntüler alabilen altı adet su altı makinesi de bulunuyordu.

Faaliyetler sonuç vermeyince durduruldu!

Ocean Infinity CEO’su Oliver Plunkett yaptığı açıklamada, bu ölçekte bu kadar etkili ve verimli bir denizaltı araştırmasının bugüne kadar yapılmadığını söyledi. Deniz uçağı haritalama ve görüntüleme, deniz jeolojisi araştırmaları ve derin deniz teknolojisinin de kullanıldığı bu arama faaliyetleri ne yazık ki geçtiğimiz gün durduruldu. Hem kış mevsiminin bölgeye gelmesi hem de 4 aylık araştırmaların hiçbir sonuç vermemesi şirkete faaliyetlerin sonlandırılması kararını aldırdı.

Bu 4 aylık operasyon için Malezya hükümeti, Ocean Infinity şirketine herhangi bir ödeme yapmayacak. Yapılan anlaşmaya göre şirket eğer uçağı bulabilseydi 70 milyon dolar kazanacaktı. Ancak şu an şirketin tüm masraflarını kendisi karşılaması gerekecek.BU KONULAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sosyal Medya Ajansı Markalara Neler Katar?

Sosyal Medya Ajansı Markalara Neler Katar?

Black Desert Online Tüm Dünyadan 10 Milyon Maceracıyla Kutlamalara Devam Ediyor!

Black Desert Online Tüm Dünyadan 10 Milyon Maceracıyla Kutlamalara Devam Ediyor!  ...

Galaxy Note 9 basın görseli sızdırıldı!

Resmi tanıtım tarihininde yaklaşmasıyla her yeni güne yepyeni bir sızıntı ile başladığımız Galax...

OnePlus 6’nın DxOMark puanı açıklandı!

Teknolojik cihazların kameralarını detaylı bir şekilde inceleyerek değerlendiren DxOMark

BU YAZIYA YORUM YAP