Kinect geri dönüyor

Bilim 15 Mayıs 2018 - 20:28 84 KEZ OKUNDU 0 YORUM YAPILDI

Kinect geri dönüyor

Kinect ölmedi, sadece şekil değiştirdi. Dün düzenlenen yıllık Build geliştirici konferansında Microsoft, Project Kinect for Azure‘yi açıkladı ve sensör dizisinin tanıdığımız tüm özelliklere sahip olacağını, üstelik çok daha küçük ve az güç tüketen bir şekilde sunulacağını söyledi. Yani, artık Azure AI ile bilikte uçuş derinliği sensörlerini, IR sensörleri ve daha fazlasını kullanmanın vakti geldi. Microsoft’un söylediğine göre, “HoloLens ile sürdürülen Kinect’in mirasını devralan Project Kinect for Azure, ambient intelligence ile çalışan geliştiriciler için yeni senaryoları mümkün kılıyor.”

Resimden de anlayabileceğiniz gibi yeni Kinect, bir öncekine göre çok daha küçük. Derinlik sensörü çözünürlüğü, Xbox One için kullanılan 640×480’den 1024×1024’e sıçramış. Ayrıca yeni Kinect’in tam güneş ışığında da daha iyi çalışacağı söyleniyor. Bu sayede sensör, daha da fazla yerde kullanılabilir.

Son olarak bu, bugüne kadar Kinect’in girdiği dördüncü farklı şekil. Microsoft, Kinect’i her yeniden tasarladığında uygulaması değişti. Bundan önce bu teknoloji, HoloLens’e entegre edilmişti. Şimdi 2018’de IoT Edge ve makine öğrenmeye takılan AI ve akıllı sensörler için kullanılıyor. Sanatçıların ve oyun yapımcılarının Kinect ile neler yapabileceğini gördük, şimdi ise anlaşılan AI için kullanıldığında ne olduğunu göreceğiz.

Önceki HaberWindows’u Yeni Disk Temizleme Aracıyla Temizleyin! Sonraki HaberTurkcell Diyarbakır Çağrı Merkezi 10 yaşındaBU KONULAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Tesla’da ayrılık şoku!

Tesla'nın yönetim ekibi, Autopilot yöneticisini kaybetmenin ...

Tartışma yaratan yeni araştırma

Birleşik Krallık kaynaklı yeni bir araştırma, kanser ve cep telefonları arası...

Yapay zeka yarışması başlıyor

P&G, yeni ürün ve iş süreçlerini geliştirirken veri analitiğinden etkin ...

Ford, bu modelleri bırakıyor!

Ford, birinci çeyrek mali raporunda, Kuzey Amerika'daki tüm sedan satışların...

BU YAZIYA YORUM YAP