MediaTek’in yeni işlemcisi: Helio A22 tanıtıldı!

Teknoloji Haberleri 17 Temmuz 2018 - 22:44 35 KEZ OKUNDU 0 YORUM YAPILDI

MediaTek’in yeni işlemcisi: Helio A22 tanıtıldı!

MediaTek’e göre işlemci, rakiplerine kıyasla yüzde 30 daha güçlü ve grafik performansı yüzde 72 daha fazla. İşlemcinin en büyük rakibi olarak, dört adet Cortex-A53 çekirdeğinden oluşan Snapdragon 429 gösteriliyor.

Bu işlemcinin kullanıldığı telefonlarda üreticiler, LPDDR3 veya LPDDR4x belleğe yer verebilecek. LPDDR3 için 4 GB, LPDDR4x için 6 GB RAM desteği sunuluyor. Ancak, giriş ve orta seviye cihazlarda 6 GB RAM görmek pek mümkün değil.

Şirket bu işlemcinin uygun fiyatlı cihazlar için büyük bir adım olduğunu iddia ediyor. Zira, 12 nm mimariye geçiş ile birlikte üretim maliyetleri düşerken, güç verimliliği artıyor. Böylece 28 nm fabrikasyon süreci ile üretilen işlemcilerin kullanıldığı telefonlara kıyasla, daha performanslı akıllı telefonlar görebileceğiz.

Helio A22, 21 megapiksel çözünürlüğünde tek kamerayı veya 13 megapiksel + 8 megapiksel çözünürlüğünde çift kamera kurulumunu destekliyor. Ayrıca, amiral gemilerinde gördüğümüz yüz kilidi özelliği bu işlemci tarafından destekleniyor.

Bluetooth 5.0, 802.11ac WiFi bağlantı teknolojilerini destekleyen ve Cat-6 LTE modeme sahip olan işlemciden güç alan ilk telefon, Xiaomi Redmi 6 olacak.BU KONULAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sosyal Medya Ajansı Markalara Neler Katar?

Sosyal Medya Ajansı Markalara Neler Katar?

Black Desert Online Tüm Dünyadan 10 Milyon Maceracıyla Kutlamalara Devam Ediyor!

Black Desert Online Tüm Dünyadan 10 Milyon Maceracıyla Kutlamalara Devam Ediyor!  ...

Galaxy Note 9 basın görseli sızdırıldı!

Resmi tanıtım tarihininde yaklaşmasıyla her yeni güne yepyeni bir sızıntı ile başladığımız Galax...

OnePlus 6’nın DxOMark puanı açıklandı!

Teknolojik cihazların kameralarını detaylı bir şekilde inceleyerek değerlendiren DxOMark

BU YAZIYA YORUM YAP