Mercedes-AMG, 805 bg’lik hibrid V8’in üretileceğini açıkladı

Otomobil 15 Mayıs 2018 - 20:23 96 KEZ OKUNDU 0 YORUM YAPILDI

Mercedes-AMG, 805 bg’lik hibrid V8’in üretileceğini açıkladı
Mercedes-AMG, CLS, E-Serisi Coupe ve Cabriolet’te bulunan “53” modelleriyle birlikte ürün gamını elektriklendirmeye başladı. Çift turbo 3.0 litrelik V6 ünite ve 48V hafif hibrit sistemin birlikte çalıştığı bu modellerde totalde 435 beygir güç ve 520Nm tork üretiliyor. Ancak, son gelen haberlere göre şirket bunun çok daha fazlasını planlıyor.

DigitalTrends’e konuşan AMG patronu Tobias Moers, 805 beygirlik hibrit bir motorun sinyallerini verdi. “Geçen yıl Cenevre’de tanıttığımız GT Concept’i belki hatırlıyorsunuzdur. Bu konsept, ön tarafta V8 motora ve arka aks üzerinde bir elektrikli motora sahipti.” şeklinde konuşan Moers, mühendislerin bu motorun seri üretim versiyonu üzerinde çalıştıklarını belirtti.

AMG, üreteceği araçlarda karbon fiber kullanımını arttırarak ağırlığı mümkün olduğunca azaltacak. Elektrikli araçlar için batarya paketi üzerinde çalıştığı da söylenen performans markası, ürettiği araçların önemli bir parçası olarak gördüğü motor sesinden de taviz vermeyecek.

“Sessiz bir araç üretmeyeceğiz”

Sessiz bir araç üretmeyi düşünmediklerini belirten Moers, “İşimizi tam anlamıyla bitirmedik. Şirketlerle, müzisyenlerle ve oyun dünyasından insanlarla birlikte AMG’nin elektrikli sürüşü için doğru sesi bulmak adına birçok çalışma yapıyoruz. Yolculuğumuzu henüz tamamlamadık. Sadece birçok veri topluyoruz.” şeklinde konuştu.

Ayrıca Bkz.Çift motorlu Tesla Model 3 gelecek hafta siparişe açılıyor

Son olarak, Project One modelinden diğer araçlara teknoloji transferi yapabileceklerini belirten Moers, hibrid araçlarda menzili değil, performansı arttırmanın peşinde olduklarını belirtti. Bunu yapabileceklerini, ancak önceliklerinin performans olduğunu açıkladı.BU KONULAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kia Sportage, dizel-hibrid versiyona kavuşuyor

 Kia, ürün gamını elektriklendirme planlarını gerçeğe dönüştürmeye ilk olarak yeni bi...

Çift motorlu Tesla Model 3 gelecek hafta siparişe açılıyor

Tesla, kitlesel pazara yönelik ilk elektrikli otomobili olan Model 3 için sayısız sip...

İnsan vs. makine: DevBot sürücüsüz yarış aracı profesyonel driftçiye karşı

Bazı üzücü kazalar yaşansa da, sürücüsüz araç teknolojilerinin gelişimi hız kesmeden ...

Volvo’ya göre Çin’deki üretim Avrupa’dan daha kaliteli

Bundan kısa bir süre öncesine kadar Çin’de üretilen araçlar ucuz ve kalitesiz olarak ...

BU YAZIYA YORUM YAP