Nokia telefon satışları resmen dudak uçuklatıyor!

Teknoloji Haberleri 25 Mayıs 2018 - 8:50 67 KEZ OKUNDU 0 YORUM YAPILDI

Nokia telefon satışları resmen dudak uçuklatıyor!

Peki şirket 1 yılda neler yaptı? İlk yılında 70 milyonun üzerinde Nokia marka telefon satan şirket, satış operasyonlarını 80’den fazla ülkeye genişletti. Nokia telefonlar tüm dünyada 250 binden fazla perakende satış noktasında satılırken, Nokia’nın bu yeni döneminde tüm dünyada 600’ün üzerinde doğrudan satış ortağı bulunuyor. HMD Global, 2017 mali yılında 1,8 milyar Euro (2,13 milyar ABD doları) toplam gelir elde ettiğini ve 65 milyon Euro (77 milyon ABD doları) operasyonel kaybı olduğunu duyurdu.

Bu ilgi çekici satış istatistikleriyle beraber, Finlandiya merkezli girişim iş operasyonlarını ölçeklendirmek ve ikinci yılında şirketin büyümesini finanse etmek için birden fazla yatırımcıdan ek 100 milyon dolar kaynak sağladı. DMJ Asia Investment Opportunity ve FIH Mobile’ın bir yan kuruluşu olan Wonderful Stars şirketinin de katılımıyla düzenlenen bu yatırım turunun öncülüğünü Alpha Ginko vasıtasıyla Cenevre merkezli Ginko Ventures yaptı.

Nokia 6 2018 ön inceleme!

Nokia, yeni akıllı telefonu Nokia 6 2018’i Mobil Dünya Kongresi’nde tanıttı. Nokia’nın HMD işbirliğinde geliştirdiği orta-üst seviye telefonu Nokia 6 2018 ön incelemesi ile karşınızdayız. 

Nokia 2017’den sonra 16 cihaz piyasaya sürdü

Geçtiğimiz yıl düzenlenen MWC 2017‘den sonra, 16 yeni cihazı satışa sunulmuş olmasının bu başarıda büyük katkısı bulunuyor. Android One tarafında Google, telefonların kamera özellikleri tarafında da ZEISS gibi şirketlerle ortaklık kuran şirket, böylece telefonlarını geniş bir kitleye rahatılıkla yaydı. HMD’nin açıklamasına göre, 2018 yılında Android One’lı telefonlar şirketin yeni odak noktası haline gelecek.BU KONULAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sosyal Medya Ajansı Markalara Neler Katar?

Sosyal Medya Ajansı Markalara Neler Katar?

Black Desert Online Tüm Dünyadan 10 Milyon Maceracıyla Kutlamalara Devam Ediyor!

Black Desert Online Tüm Dünyadan 10 Milyon Maceracıyla Kutlamalara Devam Ediyor!  ...

Galaxy Note 9 basın görseli sızdırıldı!

Resmi tanıtım tarihininde yaklaşmasıyla her yeni güne yepyeni bir sızıntı ile başladığımız Galax...

OnePlus 6’nın DxOMark puanı açıklandı!

Teknolojik cihazların kameralarını detaylı bir şekilde inceleyerek değerlendiren DxOMark

BU YAZIYA YORUM YAP