Okul katliamını konu edinen oyun Steam’dan kaldırıldı!

Teknoloji Haberleri 30 Mayıs 2018 - 7:48 59 KEZ OKUNDU 0 YORUM YAPILDI

Okul katliamını konu edinen oyun Steam’dan kaldırıldı!
Saatlerinizi yiyip bitirecek yeni Pokemon oyunları duyuruldu!

Uzun süredir dedikodu halinde olan, iki yıl öncesinin büyük fenomeni Pokemon Go ile orijinal Pokemon oyunlarını bir araya getirecek olan Pokemon Let’s Go duyuruldu. İşte ilk fragman!

Oyunun yapımcısı Revived Games ve yayıncı ACID sadece bir oyunlarının Steam’den atılmasıyla durumu kurtaramadılar. Valve bu iki şirkete ait tüm ürün kataloğunu kendi platformundan çıkardı! İşin garip yanıysa, Valve’ın resmi açıklamasında gizliydi. Ata Berdiyev‘in daha önce iki oyununu daha Steam’den kaldırdığını belirten yönetim, bunun düzenli bir troll işi olduğunu söyledi. Evet, adamlar bayağı Troll kelimesini kullandı.

Outrage from parents of school shooting victims after controversial new video game makes the player an “active shooter.” pic.twitter.com/BH8pJ6TUuD

— TODAY (@TODAYshow) 29 Mayıs 2018

Peki, bu çok tartışılan Active Shooter oyunu nedir? 6 Haziran’da Steam’de çıkış yapması beklenen oyun, okul katliamı sırasında yaşanan olayları simüle ediyor. İster tetikçi(!), isterseniz de S.W.A.T operatörü olarak görev yaptığınız bu oyunda, tetikçi tarafını seçerseniz göreviniz masum öğrencileri katletmek oluyor.

Yapımcı oyununu savunsa da, böyle bir konseptin kör göze parmak şeklinde verilmesi hiç hoş değil. Valve ise o masum öğrencileri katletmenin şiddet tarafını bile umursamayarak, bunun sadece dikkat çekmek için yapılan bir hamle olduğuna karar verdi ve Ata ile daha fazla uğraşmamak için, oyununu Steam’den attı.BU KONULAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sosyal Medya Ajansı Markalara Neler Katar?

Sosyal Medya Ajansı Markalara Neler Katar?

Black Desert Online Tüm Dünyadan 10 Milyon Maceracıyla Kutlamalara Devam Ediyor!

Black Desert Online Tüm Dünyadan 10 Milyon Maceracıyla Kutlamalara Devam Ediyor!  ...

Galaxy Note 9 basın görseli sızdırıldı!

Resmi tanıtım tarihininde yaklaşmasıyla her yeni güne yepyeni bir sızıntı ile başladığımız Galax...

OnePlus 6’nın DxOMark puanı açıklandı!

Teknolojik cihazların kameralarını detaylı bir şekilde inceleyerek değerlendiren DxOMark

BU YAZIYA YORUM YAP