OnePlus 6 kolayca kandırıldı!

Teknoloji Haberleri 31 Mayıs 2018 - 17:05 74 KEZ OKUNDU 0 YORUM YAPILDI

OnePlus 6 kolayca kandırıldı!

Twitter kullanıcısı @rikvduijn tarafından OnePlus 6 yüz tanıma güvenlik açığı için bir yazıcıdan cihazın sahibinin yüzünün çıktısının alınmasının yeterli olduğu keşfedildi. Hatta ve hatta siyah beyaz bir çıktının bile yeterli olduğu ifade ediliyor. Korumayı atlatmak ise sadece birkaç saniye sürüyor.

Haliyle bu gelişme, OnePlus 6 sahiplerinin yüz tanıma için olan güvenini sarsmış durumda. Cihazda kullanılan teknolojisinin önemli bir kusur bulunuyor. Bu da yüz yapılarının iPhone X’te olduğu gibi 3 boyutlu modele eşlenmesi yerine, OnePlus 6’da yüzdeki farklı alanlar arasındaki mesafenin belirlenmesi ve görüntünün orijinal tarama ile karşılaştırılması.

OnePlus ise durumun farkında ve yaptığı açıklama biraz düşündürücü. Şirket, cihazındaki yüz ile kilit açma özelliğinin rahatlık için tasarlandığını paylaşarak, adeta aslında güvenlik için pek uğraşmadıklarını itiraf ediyor. Özelliğin banka ve ödeme uygulamaları için aktif olmadığını hatırlatalım. Daha güvenilir güvenlik arayanların ise PIN, şifre veya parmak izi sensörünü tercih etmesi öneriliyor. OnePlus bu teknolojiyi daha fazla geliştirmek için sürekli çalıştıklarının da altını çiziyor.

OnePlus 6 özellikleri nasıl olmuş?

OnePlus 6 resmi olarak tanıtıldı! Her yıl, “amiral gemisi katili” olarak tanımlanan telefonlar üreten OnePlus’ın 2018 telefonu neler sunuyor? OnePlus 6 özellikleri nasıl olmuş? Sizler için yorumladık!

Tabiki hiçbir yüz tanıma özelliği tamamen güvenli değil. Geçtiğimiz yıl, Apple tarafından oldukça güvenilen iPhone X Face ID teknolojisi özel olarak üretilmiş 3 boyutlu maskeler ile aşılmıştı.

I printed my face to unlock my OnePlus 6 for the lulz… it worked ¯\_(ツ)_/¯ pic.twitter.com/rAVMq8JKBr

— rik (@rikvduijn) 29 Mayıs 2018BU KONULAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sosyal Medya Ajansı Markalara Neler Katar?

Sosyal Medya Ajansı Markalara Neler Katar?

Black Desert Online Tüm Dünyadan 10 Milyon Maceracıyla Kutlamalara Devam Ediyor!

Black Desert Online Tüm Dünyadan 10 Milyon Maceracıyla Kutlamalara Devam Ediyor!  ...

Galaxy Note 9 basın görseli sızdırıldı!

Resmi tanıtım tarihininde yaklaşmasıyla her yeni güne yepyeni bir sızıntı ile başladığımız Galax...

OnePlus 6’nın DxOMark puanı açıklandı!

Teknolojik cihazların kameralarını detaylı bir şekilde inceleyerek değerlendiren DxOMark

BU YAZIYA YORUM YAP