“Patlayan iğneler” geliyor!

Genel 15 Mayıs 2018 - 22:43 30 KEZ OKUNDU 0 YORUM YAPILDI

“Patlayan iğneler” geliyor!

Alphabet‘e ait bir marka olan Verily iddiaya göre patlayan iğneler üzerinde çalışıyor. İlk önce kol saatlerinde test edilen teknoloji, ufak bir patlamayla iğneyi fırlatıyor, sonra mıknatıslar ile hemen geri çekiyor. Bu teknoloji sayesinde kan testi gibi tıbbi uygulamaların kolaylaşması söz konusu olabilir, özellikle de sık ve hızlı kan testi yapması gereken bireyler için ideal olabilir.

Verily teknolojiden sorumlu yöneticisi Brian Otis bu teknolojinin henüz genel kullanıma açılmaktan çok uzak olduğunu çünkü aşılması gereken bir çok bilimsel, teknik ve yasal engeller bulunduğunu açıkladı. Şirket ayrıca bu cihazların tam olarak hangi alanlarda kullanılabileceğinden emin değil. Daha önce bahsettiğimiz gibi kan testlerinde ve benzeri diğer tıbbi amaçlar için kullanılabilir. Özellikle kan değerlerinin sürekli takip edilmesi gereken hastaların böyle bir teknolojiye sahip akıllı bir saatten faydalanabileceği söyleniyor. Prototip saat şu an bazı basit kan tahlilleri yapabiliyor, ekranı sayesinde de sonuçları kullanıcıya gösterebiliyor.

Verily’nin diğer tıbbi icatları arasında iğnesiz glikoz testi, titreme sorunu olan hastalar için özel kaşıklar, Baseline Study adlı genetik, moleküller ve giyilebilir cihaz bilimleri üzerinde çalışmalar bulunuyor.

Önceki HaberYouTube’dan “Ara Ver” Yeniliği! Sonraki HaberTartışma Yaratan Yeni Kanser Araştırması


ETİKETLER:, ,

BU KONULAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Japon devleri yeni batarya peşinde

Japonya'nın dört büyük firması Toyota, Nissan

HMD Global, Hangi Nokia Cihazların Android P Güncellemesi Alacağını Duyurdu!

Android kullanıcılarının, cihazlarının en yeni Android güncellemesini alıp alama...

Huawei P20’yi Pahalı Bulanlara: Karşınızda Muhteşem Tasarımıyla Huwei Honor 10!

Huawei P20 Pro'yu pahalı bulanlar için şirket Honor 10 adlı yeni bir telefon üre...

Apple’dan iPhone X şartı

Apple, üçüncü parti iOS geliştiricilerinin tamamına gönderdiği bir uyarıyla m...

BU YAZIYA YORUM YAP