“Patlayan iğneler” geliyor!

Genel 15 Mayıs 2018 - 22:43 66 KEZ OKUNDU 0 YORUM YAPILDI

“Patlayan iğneler” geliyor!

Alphabet‘e ait bir marka olan Verily iddiaya göre patlayan iğneler üzerinde çalışıyor. İlk önce kol saatlerinde test edilen teknoloji, ufak bir patlamayla iğneyi fırlatıyor, sonra mıknatıslar ile hemen geri çekiyor. Bu teknoloji sayesinde kan testi gibi tıbbi uygulamaların kolaylaşması söz konusu olabilir, özellikle de sık ve hızlı kan testi yapması gereken bireyler için ideal olabilir.

Verily teknolojiden sorumlu yöneticisi Brian Otis bu teknolojinin henüz genel kullanıma açılmaktan çok uzak olduğunu çünkü aşılması gereken bir çok bilimsel, teknik ve yasal engeller bulunduğunu açıkladı. Şirket ayrıca bu cihazların tam olarak hangi alanlarda kullanılabileceğinden emin değil. Daha önce bahsettiğimiz gibi kan testlerinde ve benzeri diğer tıbbi amaçlar için kullanılabilir. Özellikle kan değerlerinin sürekli takip edilmesi gereken hastaların böyle bir teknolojiye sahip akıllı bir saatten faydalanabileceği söyleniyor. Prototip saat şu an bazı basit kan tahlilleri yapabiliyor, ekranı sayesinde de sonuçları kullanıcıya gösterebiliyor.

Verily’nin diğer tıbbi icatları arasında iğnesiz glikoz testi, titreme sorunu olan hastalar için özel kaşıklar, Baseline Study adlı genetik, moleküller ve giyilebilir cihaz bilimleri üzerinde çalışmalar bulunuyor.

Önceki HaberYouTube’dan “Ara Ver” Yeniliği! Sonraki HaberTartışma Yaratan Yeni Kanser Araştırması


ETİKETLER:, ,

BU KONULAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Black Desert Diyarı Denizlerin Altından Gelen Canavarla Sarsılıyor!

Black Desert Diyarı Denizlerin Altından Gelen Canavarla Sarsılıyor! Margoria'nı...

24 TV yayın akışı

24 TV yayın akışı   Haber kanalı 24 TV’nin 16-23 Temmuz 201...

Mekânları Aşan İngilizce Eğitimi

Mekânları Aşan İngilizce Eğitimi Teknolojiyi en üstün seviyede kullanan

İş Ayakkabılarının Sektörlere Göre Değişimi

İş Ayakkabılarının Sektörlere Göre Değişimi İş ayakkabıları farklı sektör ve farklı ku...

BU YAZIYA YORUM YAP