PUBG, kopya içerikten Fortnite’a dava açtı!

Teknoloji Haberleri 29 Mayıs 2018 - 7:35 60 KEZ OKUNDU 0 YORUM YAPILDI

PUBG, kopya içerikten Fortnite’a dava açtı!

Eylül ayında PUBG Corp. yaptığı açıklama ile Fortnite tarafındaki hareketlilikten duyduğu endişeyi dile getirmişti. “Fortnite’ın PUBG ile çok benzer bir oyun modunu hazırlaması ve bu oyun tecrübesini taklit etmeye çalışmasından endişe duyuyoruz.” Koreli stüdyonun açıklamasına göre, PlayerUnknown’s Battlegrounds ilk bağımsız Battle-Royale oyunuydu.

Mahkemeye sunulan rapor hakkında net bir açıklama yapılmazken, içerik noktasında birçok özelliğin kanıt olarak sunulduğunu biliyoruz. Şirketin iddiasına göre, Fortnite arayüz, oynanış ve yapısal özellikler (oyun modunun kendisi) bakımından PUBG’nin içeriklerini kopyalamış.

Tüm bunların üzerine gerçek bir drama da ekleniyor çünkü, iki şirket arasında önemli bir anlaşma bulunuyor. PUBG, bildiğiniz gibi Fortnite’ın da kullandığı Epic’in Unreal Engine grafik motoru ile hazırlandı.

PUBG, Fortnite karşısında eriyor!

Efsane battle royal oyunu PUBG, geçtiğimiz yıl elde ettiği başarılarını Fortnite’a kaptırdı! Geliştirici ekibin yaptığı itiraf ve detaylar haberimizde!

Aslında bakarsanız PUBG 2017 yılı boyunca bir numara olduğu için sorun yoktu. Ama son aylarda Fortnite fırtınası insanları sarınca Kore’de olaylar karışmış gibi görünüyor. Bu arada belirtelim, Epic Games tarafında davanın sonucu düşünüldüğü gibi yıkıcı olmayacaktır. Şirketin ana operasyonları Kore’den yönetilmiyor ve dava şimdilik sadece bu bölgeyi kapsıyor.BU KONULAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sosyal Medya Ajansı Markalara Neler Katar?

Sosyal Medya Ajansı Markalara Neler Katar?

Black Desert Online Tüm Dünyadan 10 Milyon Maceracıyla Kutlamalara Devam Ediyor!

Black Desert Online Tüm Dünyadan 10 Milyon Maceracıyla Kutlamalara Devam Ediyor!  ...

Galaxy Note 9 basın görseli sızdırıldı!

Resmi tanıtım tarihininde yaklaşmasıyla her yeni güne yepyeni bir sızıntı ile başladığımız Galax...

OnePlus 6’nın DxOMark puanı açıklandı!

Teknolojik cihazların kameralarını detaylı bir şekilde inceleyerek değerlendiren DxOMark

BU YAZIYA YORUM YAP