Sosyal medyayı karıştıran AT!

Teknoloji Haberleri 30 Mayıs 2018 - 8:50 61 KEZ OKUNDU 0 YORUM YAPILDI

Sosyal medyayı karıştıran AT!
Yanny mi Laurel mi sorusu cevap buldu!

Yeni bir ses kaydı sosyal medya kullanıcılarını adeta ikiye bölmüş durumda. Sosyal medyayı karıştıran ses kaydı her dinleyenin başka bir cevap vermesine sebep oluyor. Peki, sizce Laurel mi Yanny mi?

Ekşi Sözlük yazarı “desade” tarafından başlatılan konu bir ahal tekenin fotoğrafını içeriyordu. O da yazarlara şöyle soruyordu: “At mavi mi sarı mı?

Konu çok kısa bir sürede popüler olurken, gece saatlerin başlayan tartışma halen bitmiş değil. Konu altına birkaç tane mavi cevabı gelince işler ciddiye binerken, bunun bir troll olabileceği soruları sorulmaya başlandı. Konunun genel gidişatını takip ettiğimizde de, içeriğin eğlence amacıyla yapıldığını anlayabiliyoruz.

Görselde bulunan ahal teke ise safkan bir Türkmen atı olarak geçiyor. Bilim insanları tarafından yapılan araştırmalara göre, üç bin yıl önce Orta Asya‘da Türkler tarafından ilk evcilleştirilen at türü olduğu düşünülüyor. Hatta yine yapılan araştırmalara göre, dünya üzerindeki tamamen safkan olan tek at türü olduğu düşünülüyor. Ahal tekenin güneş ışığında beyaza çalan altın sarısı bir rengi olduğu bilinmektedir.BU KONULAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sosyal Medya Ajansı Markalara Neler Katar?

Sosyal Medya Ajansı Markalara Neler Katar?

Black Desert Online Tüm Dünyadan 10 Milyon Maceracıyla Kutlamalara Devam Ediyor!

Black Desert Online Tüm Dünyadan 10 Milyon Maceracıyla Kutlamalara Devam Ediyor!  ...

Galaxy Note 9 basın görseli sızdırıldı!

Resmi tanıtım tarihininde yaklaşmasıyla her yeni güne yepyeni bir sızıntı ile başladığımız Galax...

OnePlus 6’nın DxOMark puanı açıklandı!

Teknolojik cihazların kameralarını detaylı bir şekilde inceleyerek değerlendiren DxOMark

BU YAZIYA YORUM YAP