Sosyal medyayı kasıp kavuran yeni uygulama: Vero

iPhone 27 Mart 2018 - 7:31 108 KEZ OKUNDU 0 YORUM YAPILDI

Sosyal medyayı kasıp kavuran yeni uygulama: Vero

Geçtiğimiz hafta sonu Türkiye’den de yoğun ilgi gören uygulama Vero, sosyal medya kullanıcılarının yeni takıntısı olacak gibi görünüyor.

Vero uygulaması aslında yeni çıkmış bir mobil uygulama değil. Geçtiğimiz yıl nisan ayında App Store’daki yerini alan uygulama ise son birkaç gündür adeta patlama yaşıyor. Kullanıcıların akın ettiği yeni platform, “daha az sosyal medya, daha fazla sosyal yaşam” sloganını benimsiyor. Genç kitlenin yavaş yavaş Facebook’u terk etmeye başlaması ve kendisine barınacak yeni bir alan araması da Vero’ya şu günlerde hayli yaramış gibi görünüyor. İngiltere bazlı uygulama kullanıcılara ne gibi özellikler sunuyor gelin bakalım.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Bu kez kopyalanan taraf Instagram oldu!

Vero nedir?

Vero en basit tanımla bir sosyal medya uygulaması. Facebook ve Instagram’ın bir araya getirilerek oluşturduğu ilginç bir kombinasyon diyebiliriz. Fotoğraf, bağlantı, müzik, film, kitap ve yer olmak üzere 6 farklı gönderi oluşturma seçeneği sunan uygulamada takipçilere bir şarkı ya da film önerebiliyor, arkadaşlarınızla çektiğiniz fotoğrafları paylaşabiliyorsunuz. İnsanları eklerken 3 farklı seçenek sunan uygulama, Tanıdık, Arkadan ve Yakın Arkadaş olarak insanları kategorize etmenize izin veriyor. Tabii karşı tarafa hangi şekilde listelendiğini belirtmiyor. Gönderi oluştururken belli başlı gruplara göre sınırlandırmayı da bu şekilde yapabiliyorsunuz.

vero
Herhangi bir sosyal medyada olduğu gibi takipçiler edinebileceğiniz Vero’da hashtag kullanımı da mevcut. Herhangi bir reklam içermeyen bu sosyal medya uygulamasında haber akışınız da paylaşım zamanına göre akıyor. Yani Instagram’daki gibi alakasız müdahaleler yok. Arama kısmından yeni kullanıcıları ve trendleri keşfedebileceğiniz uygulamada “onaylı” hesaplar da bulunuyor. Elbette her sosyal medya uygulamasında olduğu gibi Sohbet seçeneği de yer alıyor.

Oldukça sade bir arayüz sunan Vero uygulaması açıkçası kullanımı hayli basit, ilgi çekici bir sosyal medya alternatifi diyebiliriz. Veri madenciliği de yapmıyor oluşu, uygulamayı cazip kılan detaylar arasında yer alıyor. Ayrıca uygulamanın Türkçe dil desteği sunduğunu da belirtelim. Uygulama şimdilik ücretsiz erişim sunuyor ancak gelecek iş planları uygulamanın aylık cüzi bir ücret isteyeceği yönünde. Bu sayede reklamsız bir sosyal medya deneyimi amaçlanıyor.

Vero

Vero

Fiyat Ücretsiz Boyut 109,2 MB Yükle App Store Fiyat Ücretsiz Boyut Değişken Yükle Google Play StoreBU KONULAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Android’in en iyi dosya paylaşım uygulaması nihayet iOS’te

Android platformunun en başarılı dosya transfer uygulaması AirDroid, i...

iPhone ve iPad’de konsol kalitesinde yarış keyfi: GRID Autosport [Video]

Mobil dünyada yarış oyunu denildiği zaman akla ilk olarak Real Racing ...

Popüler kamera uygulaması Halide için büyük yenilikler

iPhone X‘un çentiği en iyi kullanan uygulamalardan sayılan popüler kamera uygulaması

BKM Express’ten SMS ve WhatsApp ile “para isteme” özelliği

Türkiye’yi dijital cüzdan teknolojisiyle tanıştıran BKM Express, kullanıcılarını yenili...

BU YAZIYA YORUM YAP