Tesla’da ayrılık şoku!

Bilim 15 Mayıs 2018 - 20:27 89 KEZ OKUNDU 0 YORUM YAPILDI

Tesla’da ayrılık şoku!

Tesla‘nın yönetim ekibi, Autopilot yöneticisini kaybetmenin ve mühendislik liderinin izne çıkmasının ardından oluşan sorunlar ile başa çıkma konusunda problem yaşamaya devam ediyor. Elektrikli araba üreticisinin Amerikalı güvenlik düzenleyicileri ile “birincil teknik bağlantısı” Matthew Schwall, Waymo’ya katılmak için firmadan ayrıldı. Alphabet’in sahibi olduğu firma henüz yeni rol hakkında bir açıklama yapmamış olsa da, bir Wall Street Journal kaynağı, Schwall’ın “çeşitli” otonom sürüş güvenlik problemleri ile mücadele edeceğini söyledi.

Zamanlama uygun gözükse de, Schwall’ın ayrılmasının Autopilot sorunları ile bağlantılı olmadığı düşünülüyor. Yine de zamanlamanın firma için pek uygun olmadığı söylenebilir. Tesla, birden fazla kaza incelemesi ile uğraşıyor ve bunların arasında kamuya açıklamak istemediği şeyler hakkında NTSB ile zıt konumlarda olduğu bir Model X kazası da bulunuyor.

Schwall’un ayrılması, firma için bu incelemelerin çok daha zorlaşması anlamına gelebilir. Tesla’nın artık güvenlik sorumluları ile bağlantılarını tekrar kurması gerekiyor. Ayrıca bu ayrılık, önemli yöneticilerini rakiplerine kaptırmak istemeyen ve otonom sürüşün öncüsü olarak gurur duyan firma için sembolik bir hasar anlamına da geliyor…

Önceki HaberOnePlus 6 Bu Sefer de Amazon’dan Sızdı  


ETİKETLER:, ,

BU KONULAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kinect geri dönüyor

Kinect ölmedi, sadece şekil değiştirdi. Dün düzenlenen yıllık Build geliştiri...

Tartışma yaratan yeni araştırma

Birleşik Krallık kaynaklı yeni bir araştırma, kanser ve cep telefonları arası...

Yapay zeka yarışması başlıyor

P&G, yeni ürün ve iş süreçlerini geliştirirken veri analitiğinden etkin ...

Ford, bu modelleri bırakıyor!

Ford, birinci çeyrek mali raporunda, Kuzey Amerika'daki tüm sedan satışların...

BU YAZIYA YORUM YAP