Turkcell BiP Web nasıl kullanılır?

Teknoloji Haberleri 29 Mayıs 2018 - 10:37 68 KEZ OKUNDU 0 YORUM YAPILDI

Turkcell BiP Web nasıl kullanılır?

Bu hizmetin devreye girmesiyle birlikte, BiP kullanıcıları bilgisayar başındayken veya telefonları kapalı olduğunda bile internet tarayıcıları üzerinden kesintisiz olarak sohbetlerine devam edebiliyor; dosya, fotoğraf ve video gönderebiliyorlar.

BiP’in WhatsApp ve benzeri uygulamalara rakip olmasının tek amacı ise bu değil. Turkcell bildiğiniz gibi yeni bir sloganla faaliyetlerini sürdürüyor. “Türkiye’nin datası Türkiye’de kalsın!” vizyonuyla hareket eden şirket, yaptığı yeniliklerle internet kullanıcılarını yerli hizmetlere yönlendirmek istiyor. Bu alanda en güçlü uygulamalardan biri olan BiP mesajlaşma servisi de, yapılan güncellemeyle artık bilgisayarlarımızda da çalışabiliyor.

Turkcell BiP, BiP Web olarak masaüstünde!

Anlık mesajlaşma uygulaması olarak hayatımıza giren yerli ve milli iletişim ve yaşam platformu BiP, yenilikçi çözümlerine uzun süredir beklenen BiP Web kullanımını da ekledi.

Elbette uygulama önümüzdeki günlerde güncellenecek ve çok daha kapsamlı bir masaüstü deneyimi sunacak. BiP kullanıcılarının ilgi alanlarına dair son gelişmeleri takip etmek için telefonlarından kullandıkları “Keşfet” servislerine yakında BiP WEB’ten de erişilebilecek. Yine BiP kullanıcıları yakın zamanda aynen telefonlarında olduğu gibi internet tarayıcısı üzerinden sesli/görüntülü arama yapabilecekler. Böylece WhatsApp Web sürümünde olmayan birçok özelliğe erişebileceksiniz.

Turkcell BiP Web nasıl kullanılır?

1. Öncelikli olarak bilgisayarınızdan BiP Web’in hizmet verdiği siteye giriş yapmalısınız. Tarayıcınızı açın ve bu bağlantıdaki adrese girin.
2. Telefonunuzdaki BiP uygulamasından Profil menüsünü açın ve BiP WEB seçeneğine tıklayın.
3. Web sayfasında karşınıza çıkan QR kodu aktif olan telefon kamerasından okutun.
3. Artık doya doya masaüstü üzerinden mesajlaşabilir ve dosya aktarımı yapabilirsiniz.

Uygulamaya son dönemde eklenen başka bir özellikse BiP ile para gönderme olmuştu. Bu özelliği de şu şekilde kullanabiliyorsunuz.

Mesaj penceresinden TL ikonuna tıklayıp kredi kartınızı ya da Paycell Kartınızı tanımlayıp, kart seçimini yapın. Gönderilecek tutarı belirleyip, parayı transfer edin. Eğer alıcıysanız ve Paycell Kartı’nız henüz yoksa, gelen para transfer bilgilendirmesi altındaki butona tıklayarak sanal kartınızı oluşturabilirsiniz.

Sanal Kart sahipleri, paralarını harcayabilmek için Paycell uygulamasını indirip kart bilgilerine ulaşarak kartlarını VISA altyapısı desteği olan tüm internet alışverişlerinde anında kullanabiliyor. Fiziksel Paycell Kart sahipleri ise anında paralarını yurt içi ya da yurt dışında tüm internet ve mağaza içi alışverişlerinde harcayabiliyor.BU KONULAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sosyal Medya Ajansı Markalara Neler Katar?

Sosyal Medya Ajansı Markalara Neler Katar?

Black Desert Online Tüm Dünyadan 10 Milyon Maceracıyla Kutlamalara Devam Ediyor!

Black Desert Online Tüm Dünyadan 10 Milyon Maceracıyla Kutlamalara Devam Ediyor!  ...

Galaxy Note 9 basın görseli sızdırıldı!

Resmi tanıtım tarihininde yaklaşmasıyla her yeni güne yepyeni bir sızıntı ile başladığımız Galax...

OnePlus 6’nın DxOMark puanı açıklandı!

Teknolojik cihazların kameralarını detaylı bir şekilde inceleyerek değerlendiren DxOMark

BU YAZIYA YORUM YAP