Yandex Station neler sunuyor?

Teknoloji Haberleri 30 Mayıs 2018 - 17:56 60 KEZ OKUNDU 0 YORUM YAPILDI

Yandex Station neler sunuyor?

Yandex’in akıllı hoparlörünün öncelikle asistan tarafına baktığımızda, Alice adlı Rusça konuşabilen bir dijital asistanın yer aldığı görülüyor. 4 binden fazla yeteneği bulunan dijital asistan Alice’nin yetenekleri arasında; spor egzersizleri için ipucu vermek, uçuş araması yapmak ve yemek siparişi vermek yer alıyor.

Henüz taksi çağırma gibi işlevleri bulunmayan Alice’nin yakın zamanda bu özelliğe de kavuşması bekleniyor. Bunun için Rusya’da faaliyet gösteren bir taksi servisi ile anlaşılması da beklentiler arasında.

Televizyonlara bağlanıp televizyon üzerinden yayın yapabilen akıllı hoparlör, bunun için Bluetooth ve HDMI bağlantı özelliklerine ev sahipliği ediyor. KinoPoisk ve Amediateka gibi platformlardan televizyona video aktarımı yapabiliyor.

Ses tarafında oldukça kaliteli ve güçlü ses çıkışlarının yer aldığı akıllı hoparlörde, iki adet 10W’luk sürücü ve 30W alçak titreşimli hoparlör yer alıyor.

Yaz aylarında Rusya’da satışa sunulması planlanan Yandex Station, 9 bin 990 ruble (715 TL) fiyat etiketine sahip olacak. Yandex’in yeni akıllı hoparlör modelinin ne zaman diğer dillere uygun hale geleceği hakkında bir bilgi bulunmuyor.BU KONULAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sosyal Medya Ajansı Markalara Neler Katar?

Sosyal Medya Ajansı Markalara Neler Katar?

Black Desert Online Tüm Dünyadan 10 Milyon Maceracıyla Kutlamalara Devam Ediyor!

Black Desert Online Tüm Dünyadan 10 Milyon Maceracıyla Kutlamalara Devam Ediyor!  ...

Galaxy Note 9 basın görseli sızdırıldı!

Resmi tanıtım tarihininde yaklaşmasıyla her yeni güne yepyeni bir sızıntı ile başladığımız Galax...

OnePlus 6’nın DxOMark puanı açıklandı!

Teknolojik cihazların kameralarını detaylı bir şekilde inceleyerek değerlendiren DxOMark

BU YAZIYA YORUM YAP