Yasak üzerine UBER’den ilk resmi açıklama!

Teknoloji Haberleri 30 Mayıs 2018 - 7:48 62 KEZ OKUNDU 0 YORUM YAPILDI

Yasak üzerine UBER’den ilk resmi açıklama!
UBER yasaklanıyor mu? Yönetmelik değişti!

Resmi Gazete’de yayınlanan ve yürürlüğe giren yeni uygulamaya göre, UBER ve benzeri internet üzerinden taşımacılık yapan uygulamalara yasak geldi.

Şirket tarafından yapılan açıklama oldukça kısa ve öz. Olduğu gibi hemen aşağıda paylaşıyoruz.

“Türkiye’deki şehirlerin ulaşım seçeneklerini geliştirmek amacıyla tüm ilgili yerel paydaşlarla iş birliği içinde çalışmak istiyoruz ve uzun vadeli sadık bir iş ortağı olarak Türkiye’ye sonuna kadar bağlıyız.”

Buradan anladığımız kadarıyla, UBER ülkemizdeki operasyonlarına devam etmek ve hizmetlerini sürdürmek istiyor. UBER uygulamasını direkt olarak etkileyen bir yasak olmasa da, bundan böyle UBER ile çalışacak şirket ve araç sahiplerine çok ciddi yaptırımlar uygulanacak. Bu durum da şirketin ülkemizdeki faaliyetlerini zora sokuyor.

Karayolu Taşıma Yönetmeliği‘nde yapılan değişikliğe göre; UBER ve benzeri yetki dışı taşımacılık faaliyetleri yapanlara uyarı, tekrar durumda ise belge iptali uygulanacak. Hatta bu cezalar 2 yıl yıllık men cezasına kadar yükselebilecek.

UBER için çalışan firmalara ise uyarı cezası verilecek. Çalışmaya devam ettikleri takdirde ceza uygulanacak. Özellikle sürücüler tarafında son zamanlarda yaşanan olayların bu karar çıkmasında etkili olduğu konuşuluyor. Ama cezaların genel kapsamı olduğunu, sadece söz konusu uygulama değil, tüm korsan taşımacılık yapan uygulamaların etkileneceğini belirtelim.

O zaman bir de size soralım. UBER’in açıklaması hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarda belirtmeyi unutmayın.BU KONULAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sosyal Medya Ajansı Markalara Neler Katar?

Sosyal Medya Ajansı Markalara Neler Katar?

Black Desert Online Tüm Dünyadan 10 Milyon Maceracıyla Kutlamalara Devam Ediyor!

Black Desert Online Tüm Dünyadan 10 Milyon Maceracıyla Kutlamalara Devam Ediyor!  ...

Galaxy Note 9 basın görseli sızdırıldı!

Resmi tanıtım tarihininde yaklaşmasıyla her yeni güne yepyeni bir sızıntı ile başladığımız Galax...

OnePlus 6’nın DxOMark puanı açıklandı!

Teknolojik cihazların kameralarını detaylı bir şekilde inceleyerek değerlendiren DxOMark

BU YAZIYA YORUM YAP