Yeni WhatsApp grup özellikleri kullanıcılara sunuldu

Teknoloji Haberleri 29 Mayıs 2018 - 13:40 29 KEZ OKUNDU 0 YORUM YAPILDI

Yeni WhatsApp grup özellikleri kullanıcılara sunuldu

1-2 Mayıs 2018 tarihlerinde gerçekleşen Facebook Geliştirici Konferansı’nda Mark Zuckerberg, WhatsApp için de yeni özelliklerin geleceğinin haberini vermişti. Bu haber ile birlikte, beta test programına olan ilginin artması ve güncelleme sıklığı, CEO’nun sözlerini destekler nitelikte olduğunu gösteriyor. Ayrıca, konferansta yapılan açıklamada, ilginç bir detay da kullanıcıların gözünden kaçmadı. Gözden kaçmayan bu özellik, Facebook ve WhatsApp için sesli ve görüntülü çağrılar olarak karşımıza çıkıyor. Ancak bu özelliğin ne zaman kullanıma sunulacağı açıklanmamıştı. 

28 Mayıs 2018 tarihinde yaptığımız haberle birlikte, bu özelliğin uygulamaya geldiğini ve özelliklerinin nasıl olacağını bahsetmiştik. Bu habere de aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Büyük WhatsApp yeniliğine hazır olun!

WhatsApp hem Android hem de iOS platformları için yeniliklerine devam ediyor. iOS için WhatsApp grup sesli görüşme, Android için WhatsApp tümünü seç özelliği tüm kullanıcılar için yolda.

Uygulamaya gelen özellik, henüz test aşamasında olup, ilerleyen zamanlarda yeni güncellemeler alacak gibi görünüyor. Bununla birlikte, 29 Mayıs 2018 tarihi itibari ile bazı kullanıcılara da sunuldu. Kullanıcılara sunulan bu özellik, WhatsApp üzerinden grupça sesli ve görüntülü çağrılar yapmaya imkanı sunuyor. Bu çağrı özelliği, su an için üç kişi ile sınırlı olup, ilerleyen zamanlarda artacağa benziyor.BU KONULAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Galaxy J5 (2017) Android 8.1 güncellemesi alacak mı?

Android platformunun en iddialı oyuncularından olan Samsung, güncellemeler söz konusu olduğunda iddiasın...

En çok elektrikli otomobil hangi ülkede satılıyor?

Uluslararası Enerji Ajansı tarafından yayınlanan rapora göre, elektrikli otomobil satış...

Galaxy Note 9 biraz gecikecek! Peki, neden?

Bu sorunu çözmek için Samsung’un mühendisleri ile masaya oturan Lee Jan-Yong’un, Galaxy Note 9’un

OnePlus 6 kolayca kandırıldı!

Twitter kullanıcısı @rikvduijn tarafından OnePlus 6 yüz tanıma...

BU YAZIYA YORUM YAP